Спорт

Домрачава заняла трэцяе месца ў спрынце на этапе Кубка свету па біятлоне

18 дзён таму

Домрачава не дапусціла ніводнага промаху і 20 секунд прайграла нарвежцы Цірыль Экхаф (0+0). Другое месца заняла немка Лаура Дальмайер (0+1), якая саступіла 18 секунд.

Футбольная зборная Беларусі займае 72-е месца ў сакавіцкім рэйтынгу ФІФА

19 дзён таму

Пазіцыя беларускай каманды за мінулы месяц не змянілася, але ў яе актыве стала на два ачкі больш - 472.

Беларускі фрыстайліст Антон Кушнір прапусціць чэмпіянат свету

20 дзён таму

З-за праблем са спіной Антон Кушнір вырашыў прапусціць завяршэнне сезона. Таксама раней ён не прыняў удзел у этапах Кубка свету ў спартыўным комплексе "Раўбічы" і ў Маскве.

Прэзентацыя заяўкі Беларусі і Латвіі на правядзенне ЧС-2021 па хакеі

21 дзень таму

У Цюрыху адбылася папярэдняя прэзентацыя заявак краін - прэтэндэнтак на атрыманне права правядзення чэмпіянату свету па хакеі ў 2021 годзе.

Турэцкае „золата” Аляксандра Грабовіка

22 дні таму

Беларускі барэц грэка-рымскага стылю Аляксандр Грабовік заваяваў залаты медаль на міжнародным турніры ў турэцкім Стамбуле.

Азаранка захоўвае 17-е месца ў сусветным рэйтынгу

22 дні таму

Яшчэ дзве беларускія тэнісісткі палепшылі свае пазіцыі ў сусветным рэйтынгу: Аляксандра Сасновіч паднялася са 116-га на 114-е месца, Вера Лапко - з 298-га на 293-е.

Юбілейны падарунак “Ягелоніі”

22 дні таму

У трохсотым матчы Міхала Пробежа як трэнера беластоцкай дружыны “Яга” перамагла “Слёнск” з Вроцлава.

Павел Селіверстаў – бронзавы прызёр чэмпіянату Еўропы

22 дні таму

У скачках у вышыню беларус здолеў заняць трэцяе месца з вынікам 2 м 27 см.

БГК імя Мяшкова адолеў лідара групы Лігі чэмпіёнаў

24 дні таму

На сваёй пляцоўцы берасцейцы перамаглі македонскі "Вардар" - 30:26.

Аліна Талай – сярэбраная прызёрка чэмпіянату Еўропы

24 дні таму

У паўфінале беларуска паказала лепшы вынік турніру.

„Юнацтва”, „Нёман” і „Гомель” выйшлі ў паўфінал

25 дзён таму

Хакеісты "Юнацтва", "Гомеля" і "Нёмана" атрымалі перамогі ў чацвёртых матчах 1/4 фіналу плэй-оф чэмпіянату Беларусі і выйшлі ў паўфінал вырашальнай стадыі турніру.

Ігар Крывушэнка ўзначаліў футбольную зборную Беларусі

26 дзён таму

Новым галоўным трэнерам нацыянальнай зборнай Беларусі па футболе будзе Ігар Крывушэнка, які таксама ўзначальвае жодзінскае "Тарпеда-БелАЗ".

Менскае „Дынама” выляцела з Кубку Гагарына

27 дзён таму

Вынік серыі 1/8-й фіналу КХЛ з яраслаўскім "Лакаматывам" 1-4.

Павел Селіверстаў і Аліна Талай уключаны ў склад зборнай на ЧЕ ў Бялградзе

Чэмпіянат Еўропы па лёгкай атлетыцы ў закрытых памяшканнях пройдзе з 3 па 5 сакавіка ў Бялградзе.

Людас Румбуціс – трэнер моладзевай дружыны Беларусі

28 дзён таму

Яго кандыдатуру 28 лютага зацвердзіў выканкам Беларускай федэрацыі.

Крок „зуброў” ад бездані

29 дзён таму

Менскае "Дынама" нарэшце дамаглося перамогі над яраслаўскім "Лакаматывам".

Вольга Корбут прадала свае алімпійскія медалі

Да жэсту адчаю праслаўленую гімнастку падштурхнулі цяжкія жыццёвыя абставіны.

Беларус Яўген Каралёк выйграў этап Кубка свету па трэкавых велагонках

У фінальным заездзе на 60 кругоў, на старт якога выйшаў 21 гоншчык, 21-гадовы беларус апярэдзіў усіх сапернікаў.