III Teatralny Festyval „ODE”



festiwalode2016

 

 

PRAHRAMA

23 vieraśnia (piatnica)

9:00, 10:00 – „Kôt u botach” – Teatr Czrevo – pierfarmatyŭnaje čytannie Miesca: Dom Pravasłaŭnaj Kultury (Bielsk Padlašski)

 

24 vieraśnia (subota)

17:00 – „Apošnija Śviedki” – Teatralnaja hrupa z Biełaruskaha Muzieja, Miesca:  Uniwersyteckie Centrum Kultury (Kampus UwB, Biełastok)

18:00 – „Čas second-hand” – Dramatyčny Teatr u Mahilovie (Biełaruś), Miesca:  Uniwersyteckie Centrum Kultury (Kampus UwB, Biełastok)

 

25 vieraśnia (niedziela)

18:00 – „Czasy second-hand” – Dramatyčny Teatr u Mahilovie (Biełaruś), Miesca:  Bielski Dom Kultury (Bielsk Padlašski)

19:30 – „Dzivosnyja avantury panoŭ Kublickaha dy Zabłockaha” – Lalečny teatr u Mahilovie (Biełaruś), Miesca:  Biełastocki Teatr Lalek (Biełastok)

 

26 vieraśnia (paniadziełak)

13:00 – „Dzivosnyja avantury panoŭ Kublickaha dy Zabłockaha” – Lalečny teatr u Mahilovie (Biełaruś), Miesca: Kreatywne Centrum Kultury (Bielsk Padlašski)

18:00 – „Dzivosnyja avantury panoŭ Kublickaha dy Zabłockaha” – Lalečny teatr u Mahilovie (Biełaruś), Miesca: Kreatywne Centrum Kultury (Bielsk Padlašski)

 

27 vieraśnia (aŭtorak)

9:00 – „Ptuška-ciahnik-patefon” – Teatr Busy (Minsk, Biełaruś)  + teatralnyja majstar-kłasy dla dziaciej Miesca: Dom Pravasłaŭnaj Kultury (Bielsk Padlašski)

13:00 – „Ja j u poli verboju rosła” – Teatr Czrevo Miesca: Biełaruski Muziej (Hajnaŭka)

18:00 – „Bieżeńcy” – Teatralnaja hrupa z Biełaruskaha Muzieja + Prapremjera knihi „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy Anety Prymaka-Oniszk Miesca: Biełaruski Muziej (Hajnaŭka)

 

28 vieraśnia (sierada)

10:00 – „Stojki ałavianny sałdacik” – Teatr Busy (Minsk, Biełaruś) + teatralnyja majstar-kłasy dla dziaciej 12:00 – „Stojki ałavianny sałdacik” – Teatr Busy (Minsk, Biełaruś) + teatralnyja majstar-kłasy dla dziaciej Miesca: Dom Pravasłaŭnaj Kultury (Bielsk Padlašski)

18:00  – „Ja j u poli verboju rosła” – Teatr Czrevo Miesca: Dramatyčny Teatr (Biełastok)

 

29 vieraśnia (čaćvier)

10:00 – „Stojki ałavianny sałdacik” – Teatr Busy (Minsk, Biełaruś) + teatralnyja majstar-kłasy dla dziaciej Miesca: Dramatyčny Teatr (Biełastok)

18:00 –  „Popieł i pamiać. 1946” – Teatr Czrevo – pierfarmatyŭnaje čytannie Miesca: Dramatyčny Teatr (Biełastok)

 

30 vieraśnia (piatnica)

10:00 –  „Popieł i pamiać. 1946” – Teatr Czrevo – pierfarmatyŭnaje čytannie Miesca: Dramatyčny Teatr (Biełastok)

18:00 – „Dziady. Bresckaja krepasć”   (kinaviersija pradstaŭleńnia) – Bierasciejski Akademičny Teatr Dramy (Bielaruś) + sustreča z režysioram Paŭłam Passini i stvaralnikami spiektakla Miesca: BOK – Kino Forum (Biełastok)

 

1 kastryčnika (subota)

10:00 – „Vovčok Movčok”  –  Teatr Czrevo – pierfarmatyŭnaje čytannie Miesca: Bielski Dom Kultury (Bielsk Padlašski)

18:00 – „Dziady. Bresckaja krepasć”  (kinaviersija pradstaŭleńnia) – Bierasciejski Akademičny Teatr Dramy (Bielaruś) + sustreča z reżysioram Paŭłam Passini i stvaralnikami spiektakla Miesca: Uniwersytet Powszechny (Teremiski)