Спорт

„Дынама-Брэст” – БАТЭ: квіткі разляцеліся за пяць гадзін

12 гадзін таму

25 верасня адбудзецца перанесены матч 18-га тура чэмпіянату Беларусі "Дынама-Брэст" - БАТЭ.

БГК перамог маскоўскі «Спартак» у SEHA-лізе

20 гадзін таму

Берасцейскі гандбольны клуб імя Мяшкова святкаваў першую перамогу ў новым сезоне SEHA-лігі.

Алег Дулуб адпраўлены ў адстаўку з ФК „Адыраў”

дзень таму

ФК "Атыраў", у 25 сустрэчах набраўшы 18 ачкоў, займае перадапошняе, 11-е, месца ў чэмпіянаце Казахстана.

Беларускія валейбалісты прайгралі Паўночнай Македоніі

2 дні таму

Мужчынская зборная Беларусі па валейболе пацярпела трэцюю паразу на першым этапе чэмпіянату Еўропы ў Любляне ад каманды Паўночнай Македоніі з лікам 1:3.

Ягор Герасімаў выйшаў у асноўную сетку турніру АТП у Санкт-Пецярбургу

2 дні таму

У матчы вырашальнага раўнда кваліфікацыі наш суайчыннік перамог расейца Рамана Сафіуліна - 7:5, 6:7, 6:4.

Фаварыты футбольнага чэмпіянату Беларусі зноў перамаглі

3 дні таму

Лідары першынства, футбалісты берасцейскага «Дынама», у першым тайме сустрэчы з «Менскам» не змаглі вызначыцца, затое пасля перапынку тройчы засмуцілі брамніка Арцёма Лявонава.

Беларускія валейбалісты дасягнулі першай перамогі на чэмпіянаце Еўропы

3 дні таму

16 верасня дружына Беларусі згуляе з камандай Паўночнай Македоніі.

Беларусь перамагла Партугалію ў матчы Кубка Дэвіса

4 дні таму

У апошнім адзіночным паядынку, калі лік быў 2:2, Ілья Івашка здолеў вырваць вікторыю ў Педра Соўзы — 6:4, 7:6.

„Ягелонія” не адолела „Легію”

4 дні таму

Сустрэча ў Беластоку скончылася без галоў.

Валейбалісты зборнай Беларусі пацярпелі другую паразу на чэмпіянаце Еўропы

5 дзён таму

У паядынку дпугога тура групы С у Любліне падначаленыя Віктара Бекшы саступілі камандзе Расеі з лікам 1:3.

Арына Сабаленка выйшла ў 1/4 фіналу турніру ў Шэньчжоў

6 дзён таму

Наступнай саперніцай Арыны будзе харвацкая тэнісістка Петра Марціч (23).

Беларусы з паразы стартавалі на ЧЕ па валейболе

6 дзён таму

Свой першы паядынак у папярэдняй групе С у славенскай Любляне беларусы правялі супраць віцэ-чэмпіёнаў Еўропы-2015 года зборнай Славеніі.

Баксёр Мікалай Шах выбыў з медалёвай гонкі ЧС у Екацярынбургу

7 дзён таму

Беларус свой стартавы паядынак праводзіў супраць атлета з Кыргызстана Сейітбека уулу Мунарбека і прайграў аднагалосным рашэннем суддзяў - 0:5.

Домрачава і Б’ёрндален будуць трэніраваць кітайскіх біятланістаў

7 дзён таму

Яны падпісалі кантракт з Нацыянальным алімпійскім камітэтам Кітая і будуць рыхтаваць зборную гэтай краіны да зімовых Алімпійскіх гульняў 2022 года ў Пекіне.

«Юнацтва» прайграла першы матч пад кіраўніцтвам Макрыцкага

7 дзён таму

Менская дружына саступіла "Дынама-Маладзечна" з лікам 1:4.

Фрыстайліст Антон Кушнір завяршыў кар’еру і стаў трэнерам зборнай Казахстана

7 дзён таму

Кантракт атлета з нацыянальнай камандай скончыўся 31 жніўня, пасля чаго ён пацвердзіў свой намер працаўладкавацца ў Казахстане.

Беларусы прайгралі партугальцам, палякі – разграмілі ў Беластоку эстонцаў

8 дзён таму

Футбалісты моладзевай зборнай Беларусі прайгралі партугальцам з лікам 0:2 у адборавым турніры чэмпіянату Еўропы-2021.