Беларуска ва ўпартай барацьбе перамагла 8-ю ракетку планеты чэшку Караліну Плішкаву.

У наступным крузе чэмпіён Беларусі сустрэнецца з нідэрляндскім ПСВ.

Беларускі ў Цынцынаці: Азаранка і Сабаленка ідуць далей

3 дні таму

Усяго беларусы заваявалі ў Берліне на першынстве кантыненту 6 узнагародаў.

Беларус узяў срэбра на ЧЕ па лёгкай атлетыцы

4 дні таму

Наш суайчыннік паспяхова выступіў у скачках у вышыню, толькі 2 сантыметры саступіўшы пераможцу спаборніцтваў.

Таццяна Халадовіч заняла 5-е месца ў кіданні дзіды на ЧЕ ў Берліне

5 дзён таму

Беларуска не змагла абараніць тытул чэмпіёнкі Еўропы.

Беластоцкая „Ягелонія” – бельгійскі „Гент”: 0:1

6 дзён таму

На хатняй арэне ў прысутнасці 15 тысяч заўзятараў падначаленыя Ірэніўша Мамрота першы тайм правялі асцярожна, а ў другім пайшлі ў атаку, паплаціўшыся стратай канцэнтрацыі ў абароне.

Азаранка прайграла ў другім крузе турніру ў Манрэалі

7 дзён таму

Сустрэча расцягнулася на два дні. У чацвер яна аднавілася пры ліку 0: 3 у другім сэце.

Менскае „Дынама” разграміла расейскі „Зеніт”

7 дзён таму

Футбалісты менскага «Дынама» выйгралі 4:0 у піцерскага «Зеніта» ў матчы трэцяга кваліфікацыйнага раўнда Лігі Еўропы.

Віталь Жук – бронзавы прызёр чэмпіянату Еўропы

8 дзён таму

Пры тым беларускі дзесяціборац устанавіў асабісты рэкорд.

Кубак Еўропы па тэнісе сярод дзяўчат да 18 гадоў у беларусак

8 дзён таму

8 жніўня ў напружаным фінале з першай камандай турніру, зборнай Расеі, беларускія тэнісісткі атрымалі перамогу з лікам 2: 1.

БАТЭ перамог у першым матчы „Карабах”

9 дзён таму

Агульны лёс спабору вырашыцца ў адказным матчы, які пройдзе ў Барысаве.

Матч БАТЭ з берасцейскім «Дынама» перанесены

9 дзён таму

Згодна з апублікаванай на сайце барысаўскага клуба інфармацыі, дадзенае рашэнне звязана з выступам беларускага чэмпіёна ў еўрапейскіх турнірах.

Сенсацыя ад Дзмітрыя Дзюбіна

9 дзён таму

Беларус заваяваў бронзавы медаль на чэмпіянаце Еўропы па лёгкай атлетыцы.

Вядомыя магчымыя супернікі беларускіх клубаў у плэй-оф Лігі Еўропы

10 дзён таму

У штаб-кватэры УЕФА ў Ньёне (Швейцарыя) 6 жніўня адбылася лёсаванне раўнда плэй-оф Лігі Еўропы — заключнага этапу адбору ў асноўную стадыю турніру.

Азаранка і Лапко палепшылі свае пазіцыі ў рэйтынгу WTA

Згодна з абноўленым спісам Вікторыя Азаранка паднялася на 13 радкоў, перамясціўшыся на 95-ю пазіцыю, і ўвайшла ў сотню лепшых тэнісістак.

Беларусь перамагла Італію 6:5

11 дзён таму

Пакуль толькі ў пляжным футболе.

Арганізатары Менскага паўмарафону-2018 чакаюць 35 тыс. удзельнікаў

13 дзён таму

У бягучым годзе Менскі паўмарафон пройдзе чацвёрты раз. 9 верасня старт галоўнай дыстанцыі паўмарафону (21,1 км) будзе дадзены ў 9.00.