Дынамаўцы абыгралі "Гомель" у авертайме з лікам 4:3.

«Іслач» не атрымала ліцэнзію БФФ для ўдзелу ў вышэйшай лізе-2020

21 дзень таму

6 сакавіка камітэт па клубнаму ліцэнзаванню БФФ разгледзеў 16 заявак футбольных клубаў на атрыманне ліцэнзіі БФФ «Вышэйшая ліга».

Ёханэс Бё стаў першым у мас-старце  ў Нове-Месце

Мінулагодні ўладальнік Вялікага хрустальнага глобуса пераадолеў 15-кіламетровую дыстанцыю за 39 хвілін 32,7 секунды, дапусціўшы тры промахі.

Беларусы прайгралі Нямеччыне ў Кубку Дэвіса

23 дні таму

Суботнія парны і адзіночны матчы вызначылі пераможцу спабору.

Уладзімір Самсонаў выйшаў у 1/8 фіналу серыі Сусветнага тура па настольным тэнісе

23 дні таму

У першым раўндзе асноўнага этапу адкрытага чэмпіянату Катара беларус у цяжкім сямісэтавым паядынку адолеў чацвёртую ракетку свету кітайца Лін Гааюаня.

„Юнацтва” і „Дынама-Маладзечна” прайгралі

24 дні таму

Хакеісты "Юнацтва" і "Дынама-Маладзечна" саступілі супернікам ў пятых матчах чвэрцьфінальных серый плэй-оф чэмпіяната Беларусі.

Інгела Андэрсан выйграла спрынт на этапе Кубка IBU ў „Раўбічах”

24 дні таму

На другой пазіцыі размясцілася францужанка Каралін Каломба. Трэцяй стала расіянка Кацярына Глазырына.

Берасцейскае „Дынама” трэці раз заваявала Суперкубак Беларусі

25 дзён таму

У стартавым паядынку новага футбольнага сезону на полі футбольнага клуба "Мінск" чэмпіёны краіны перамаглі ўладальніка Кубка салігорскі "Шахцёр" з лікам 2:0.

Максім Варабей стаў другім у спрынце на этапе Кубка IBU ў „Раўбічах”

26 дзён таму

Найлепшы час паказаў нарвежскі біятланіст Сіверт Гуторм Бакен. На трэцяй пазіцыі размясціўся яшчэ адзін нарвежац Эндру Стрэмсхейм.

Матч за Суперкубак Беларусі па футболе 2020

Берасцейскае «Дынама» і салігорскі «Шахцёр» разыграюць Суперкубак Беларусі 2020 года па футболе.

„Нёман” і „Шахцёр” сталі першымі паўфіналістамі Кубка Прэзідэнта

Хакеісты салігорскага "Шахцёра" і гарадзенскага "Нёмана" дамагліся вырашальных перамог у чвэрцьфінальнай серыі плэй-оф Кубка Прэзідэнта-2020 і выйшлі ў наступную стадыю розыгрышу ганаровага трафея.

БГК разграміў „Пекін” у першым матчы 1/8 фіналу SEHA-лігі

27 дзён таму

На хатняй арэне чэмпіёны Беларусі разграмілі гасцей з кітайскага "Пекіна" з лікам 46:26.

Этап Кубка свету ў Нова-Месца пройдзе без гледачоў

28 дзён таму

Сёмы этап Кубка свету па біятлоне ў Чэхіі пройдзе без гледачоў з-за каронавіруса.

Чатыры ўзнагароды на міжнародным турніры па дзюдо ў Польшчы

Беларускія спартоўцы заваявалі 2 залатыя, 1 срэбраны і 1 бронзавы медаль на міжнародным турніры па дзюдо European Judo Open, які прайшоў з 29 лютага па 1 сакавіка ў Варшаве.